Úspešný kvalifikačný turnaj mladších žiakov U13 v Šuranoch

GP B U11 Prešov

GP BQ U13 ŠuranyHráči BKR PúchovNikolka JágrikováNina MichalkováMinulý víkend patril kvalifikačným turnajov mladších žiakov (U13), ktoré sa uskutočnili v Šuranoch (oblasť Západ) a Košiciach (oblasť Východ) . Z každého kvalifikačného turnaja postúpilo 6 najlepších chlapcov a 6 najlepších dievčat na Grand Prix A do Zvolena, ktorý sa uskutoční 18. októbra.

Na kvalifikačnom turnaji sa zúčastnilo kvarteto Púchovských hráčov v zložení Romana Comová, Nina Milada Michalková, Nikola Jágriková a Sebastián Kadlec.

Hráči BK RACQUETS Púchov boli nielenže vyrovnanými hráčmi pre súperov, ale dokázali, že s Púchovskými hráčmi sa musí počítať aj v bojoch o Majtrovstvá Slovenska. Po prvý krát v histórií Púchovského bedmintonu bude mať BKR Púchov zastúpenie na GP A v kategórií U13 a to hneď v účasti dvoch hráčok. Romana Comová a Nina Milada MIchalková si vybojovali postup , pričom obe postúpili do semifinále, i keď prehrali obe semifinálové zápasy, nič to nemenilo na fakte, že týmto dievčatám postup neujde. Teda zápas o tretie miesto v Šuranoch patril Púchovským “babám” , v ktorom si lepšie počínala mladšia z dvojice Nina Milada Michalková a vybojovala si tretie miesto na turnaji.

Na turnaji sa nestratili ani ďalší naši dvaja zverenci Nikola Jágriková a Sebastian Kadlec. Na postup síce nestačili, ale dokázali , že majú na to, aby v budúcnosti mohli herne trápiť aj tých najlepších hráčov.

Bližšie info o kvalifikačných turnajoch v Šuranoch a Košiciach zo stránky SZBe tu:

BQ U13 v Šuranoch usporadúval klub BK Šurany za účasti 29 chlapcov a 16 dievčat z 11 oddielov (Sokol Ilava, BK Šurany, BKR Púchov, TJ Lokomotíva Bánov, Spoje Bratislava, BKK Sliač, Slávia Trnava, BK MI Trenčín, CEVA Trenčín, Gymnázium Partizánske, BK ZŠ Bezručova). Vrchným rozhodcom turnaja bol Miroslav Mentel.

Účasť na Grand Prix  A U13 vo Zvolene si vybojovali: (6+6) Lukáš Kudláč (Slávia Trnava), Matej Hradiský (Gymnázium Partizánske), Jakub Mazúch (TJ Lokomotíva Bánov), Matúš Rippa (Spoje Bratislava), Tomáš Foltín (BK Šurany), Matej Hozlár (BK Šurany), Adriana Drgová (Sokol Ilava), Veronika Rosinová (BK Šurany), Nina Milada Michalková (BKR Púchov), Romana Comová (BKR Púchov), Terézia Kučová (Sokol Ilava), Veronika Klobučníková (TJ Lokomotíva Bánov)

Turnaja BQ U13 v Košiciach na ZŠ Janigovej sa zúčastnilo 16 chlapcov a 13 dievčat zo 7 klubov (BK ZŠ Nábrežie Rimavy Hnúšťa, KBC Košice, KPŠ Košice, Lokomotíva Košice, Družstevník Klenovec, BK ZŠ Rozhanovce, BC Rimavská Sobota). Na priebeh turnaja dozeral vrchný rozhodca Ján Fiľ.

Účasť na Grand Prix A U13 vo Zvolene si vybojovali: (6+6) Peter Pačesa (BK ZŠ NR Hnúšťa), Daniel Hajdu (KBC Košice), Milan Ház (KPŠ Košice), Andrej Vološčuk (BK ZŠ NR Hnúšťa), Filip Mravec (Lokomotíva Košice), Gabriel Parobek (Družstevník Klenovec), Zdenka Slatinská (BK ZŠ NR Hnúšťa), Viktória Chovanová (BK ZŠ Rozhanovce), Alexandra Figuliová (Družstevník Klenovec), Michaela Macáková (KBC Košice), Eva Hrušková (Družstevník Klenovec), Karolína Krotká (KPŠ Košice)

Prvý celoslovenský Grand Prix A turnaj v tejto kategórii sa uskutoční 18. októbra 2014 vo Zvolene.

 

 


Ak sa Vám tento článok páčil, môžte ho zdielať ... :)