História klubu

Všetko to začalo niekedy pred piatimi rokmi, keď ma kamoši  zavolali zahrať si bedminton do nášho Púchovského Športcentra. Keďže, tak ako mnoho ľudí, tak aj ja som dovtedy poznal len takzvaný “plážový, jazerový, panelákový” bedminton. Realitu, čo v skutočnosti bedminton znamená som zažil práve s týmito kamošmi v Športcentre. Dostal som neuveriteľnú “nakladačku” a keďže som bol v tom čase aktívny športovec, len tesne som sa minul brutálnej svalovici. Povedal som si, že toto je šport, ktorý je nie len náročný, ale hlavne krásny, dynamický a chcel by som sa mu venovať vo väčšom rozsahu. Bedminton si môže zahrať každý človek, bez rozdielu pohlavia, veku, váhy, výšky, vzdelania :) . Po tomto dni, i keď som dostal poriadnu “nakladačku” , som si bedminton neuveriteľne obľúbil.

Nasledovali opätovné tréningy, zápasy s kamošmi, priateľmi…postupom času sa pridali amatérske turnaje, či už v Púchove, Ilave, alebo Trenčíne. Ľudí, ktorých bedminton baví, neustále pribúdalo a pribúda…preto mi cez moju “makovicu” pre-blikla myšlienka založenia bedmintonového klubu. Keďže som mal už zopár skúseností z amatérskych turnajov, vedel som, ako bedmintonové kluby fungujú. Túto moju myšlienku o založení bedmintonu mi pomohol prehĺbiť a zrealizovať Michal Matejka, ktorý už dlhodobo pôsobí ako špičkový Slovenský bedmintonový hráč a ako predseda klubu M-Šport Trenčín. Za jeho námety a pripomienky mu veľmi pekne ďakujem.

Založeniu klubu predchádzalo niekoľko dôležitých krokov a to napísanie Stanov klubu, vymyslenie názvu klubu, registrovanie dokumentov atď. Po týchto všetkých formalitách prišla slastná odmena – z ministerstva vnútra prišlo rozhodnutie o registrácií Bedmintonového klubu RACQUETS Púchov, ako občianskeho združenia.

Dňom registrácie, teda dňom existencie klubu je 15-ty November 2012. Deň, kedy sa veci začali dávať do pohybu a začali sa prijímať členovia do klubu. Prvý oficiálny tréning dospelých členov klubu bol 9.12.2012 a detí 10.12.2012.

BKR Púchov bol dňa 11.1.2013 prijatý za oficiálneho člena Slovenského zväzu bedmintonu. Už v prvom roku existencie klubu sa BKR Púchov registroval s dvoma týmami (BKR A a B) do IV. ligy zmiešaných družstiev. V súčastnosti (aktuálny stav k 4.3.2014) klub eviduje 60 členov z toho 31 dospelých členov a 30 detí. Zo všetkých detí je registrovaných v SZBe 7 detí , z toho 4 deti v kategórií U11 , 2 deti – U13 a 1 dieťa – U15.

BKR Púchov je aktívnym členom aj pri organizácií bedmintonových podujatí. V sezóne 2013/14 zorganizoval 3 oficiálne bedmintonové podujatia jednotlivcov a to GP B U13 , GP B dospelých a GP B U11. BKR Púchov taktiež zastrešil v tejto sezóne jedno z kôl IV. ligy zmiešaných družstiev a jedno kolo ešte zorganizuje a to 30.3.2014. BKR Púchov organizuje aj Amatérsku bedmintonovú ligu a iné bedmintonové podujatia.

Verím, že bedminton si nájde miesto v každom z nás a budeme sa mu venovať so srdiečkom a snahou dosahovať čo najlepšie výsledky či už na amatérskej, alebo súťažnej báze. Bedmintonový klub RACQUETS má chcenie a dúfam, že aj potenciál sa v budúcnosti stať profesionálnym bedmintonovým klubom, ktorý sa vyrovná minimálne európskym klubom a týmom.

Za existenciu a fungovanie BKR Púchov vďačím nielen svojej rodine, ale aj priateľom a známym, ktorý ma neustále podporovali a podporujú a podieľajú sa na činnosti bedmintonového klubu, za to im patrí obrovská VĎAKA a ÚCTA. Ďakujem veľmi pekne!!!

HRAJTE  SRDCOM – HRAJTE BEDMINTON ;)

Ing. Miloslav Čuntala

predseda BKR Púchov