Zhodnotenie turnaja Grand Prix “B” dospelých v Púchove

1353534747465

Máme za sebou bedmintonový víkend v Púchove. 25.1. 2014 (Sobota) sa konalo už 5. kolo Amatérskej bedmintonovej ligy a v Nedeľu 26.1.2014 sa uskutočnil v Púchove po prvý krát v histórií oficiálny bedmintonový turnaj jednotlivcov a to Grand Prix “B”.

Za účasti družstiev zo Žiliny, Ilavy, Trenčína, Bratislavy, Nitry, Malinova a Púchova sa odohral kvalitný bedmintonový turnaj na veľmi dobrej úrovni. Bedminton, aký predvádzali hráči v Púchove bol na vysokej úrovni a Púchovčania mohli byť svedkami krásneho bedmintonového sviatku.

Celkovo sa turnaja zúčastnilo 16 mužov a 8 žien, ktorí si spolu v piatich kategóriach (dvojhry mužské, ženské, štvorhry – mužské, ženské a mixy) zmerali sily a odohrali celkovo 54 zápasov.

Kompletné výsledky GP “B” dospelých v Púchove

Turnaj vyvrcholil finálovým stretnutím dvojhry mužov, v ktorom dominoval Ondrej Milec z AC UNIZA Žilina v dvoch setoch nad Martinom Blaškom z klubu ŠKB Koliba Bratislava. Na treste sa umiestnil domáci hráč Miloslav Čuntala.

V dvojhre žien dominovala Jana Marková (ŠKB Koliba Bratislava), ktorá v Bratislavskom finále zdolala Alžbetu Ivanovičovú (ŠKB Koliba Bratislava). Tretie miesto si vybojovala Lucia Schnorrerová z HK Filozof Bratislava

V miešanej štvorhre si prvenstvo vybojoval pár Blaško/Marková (ŠKB Koliba Bratislava) . V mužskej štvorhre prvé miesto uchmatli Žilinčania Milec/Hýbl a v ženskej štvorhre dominovali opäť Bratislavčanky Marková/Brziaková.

Verím, že tento turnaj nezostane posledným a BKR Púchov zostane v organizovaní turnajov aktívnym členom aj do budúcnosti.

Všetkým , čo akýmkoľvek spôsobom napomáhali k zlepšeniu turnaja a k jeho hladkému priebehu patrí veľká vďaka.

Hráčom ďakujem za predvedené športové výkony a verím, že sa do Púchova opäť vrátia.


Ak sa Vám tento článok páčil, môžte ho zdielať ... :)