Zhodnotenie GP “A” U11 Prešov 27.9.2014

BKR Púchov deti

Dňa 27.9.2014 (Sobota) sa v Prešovskom bedmintonovom centre konal prvý z trojice A-čkových turnajov v detskej kategórií do 11 rokov. Tohto významného bedmintonového podujatia sa zúčastnilo aj 6 detí z BKR Púchov.

Púchovská zostava v zložení Michalková, Jágriková, Kadlecová, Kováčová, Kadlec, Vojtek prišli do Prešova zabojovať a zmerať si sily so Slovenskou bedmintonovou špičkou v tejto najmladšej detskej kategórií.

Turnaj začal kategóriou mix kde si najlepšie z Púchovských hráčov počínala zmiešaná dvojica Horenecký (KBC Košice)/ Kadlecová O. (BKR Púchov), ktorí sa prebojovali do druhého kola “pavúka. Do druhého kola sa taktiež dostala čisto Púchovská dvojica Vojtek/Jágriková , ktorí sa do druhého kola dostali bez boja. Veľmi tesne ušiel postup do druhého kola dvojici Kadlec/Michalková, ktorí prehrali s dvojicou Štefanko/Stašková po tuhom boji 22:24. Posledná Púchovská hráčka R. Kováčová s “parťákom” A. Suchým taktiež vypadli v prvom kole pavúka.

Ďalšia fáza turnaja patrila dievčenským a chlapčenským dvojhrám. Pred turnajom sa najväčšie nádeje vkladali do dievčenskej dvojice Michalková , Jágriková. Veľmi ťažký žreb prisúdil našej najlepšej hráčke Slovenskú jednotku a neskôr víťazku turnaja Michaelku Telehaničovú (Loko Košice). Smolný žreb nedovolil N. Michalkovej väčší úspech na turnaji. Takže N. Michalková vypadla v druhom kole, ale nemôžeme jej uprieť bojovnosť a snahu súperku potrápiť a ukradnúť jej čo najviac bodov v zápase.

Druhou “ostrieľanou” púchovskou hráčkou na turnaji bola N. Jágriková, od ktorej sme taktiež očakávali čiastkový úspech. N. Jágriková bojovala v prvom kole s hráčkou z KGB Rožňava Natáliou Lazarovou, po trojsetovej dráme sa víťazkou stala Rožňavská hráčka N. Lazarová.

Do druhého kola sa bez boja dostala aj R. Kováčová, ktorá v druhom kole podľahla štvrtej nasadenej V. Klobučníkovej z klubu Lokomotíva Bánov. Do druhého kola sa prebojovala aj O. Kadlecová, ktorá jednoznačne zdolala hráčku Lujzu Leu Kurimaiovú z domáceho PBA Prešov. Druhé kolo už bolo nad jej sily pre prehrala s ôsmou nasadenou Sofiou Slosiarikovou 0:2 na sety.

V chlapčenskej dvojhre sa obaja naši zástupcovia prebojovali do druhého kola, keď si S. Kadlec poradil veľmi hladko s Ľubošom Bucherom z Loko Košice a L. Vojtek vyradil Filipa Matiju z BK ZŠ Sabinov. Druhé kolo pre oboch našich hráčov už bolo nad ich sily a do ďalšej fázy turnaja sa neprebojovali.

Turnaj bol ukončení kategóriou štvorhier dievčenských a chlapčenských. V chlapčenskej dvojhre sa dvojica Kadlec/Vojtek prebojovali do druhého kola a tam podľahli chlapcom z domáceho PBA Prešov Frank/Štefanko hladko 0:2 na sety. V dievčenskej štvorhre sme mali dva tými. Lepšie si počínala skúsenejšia dvojica Michalková/Jágriková, ktoré sa prebojovali do druhého kola. Dvojica Kadlecová/Kováčová skončili hneď v prvom kole.

Turnaj v Prešove ukázal, že sa deti z BKR Púchov môžu rovnať hráčom z iných klubov, ale ukázal nám aj to, že je treba veľmi veľa trénovať a zlepšovať to v čom zaostávame.

Kompletné výsledky: Výsledky GP A U11 Prešov 27.9.2014

GP A U11 Prešov

Výsledky


Ak sa Vám tento článok páčil, môžte ho zdielať ... :)