Výsledky z Majstrovstiev Slovenska v bedmintone

MS_DM_T

Cez víkend (19. – 21. Apríl) sa v Trenčíne na Ostrove konali Majstrovstvá Slovenska dospelých v bedmintone.

Paradoxne žiaden prvý nasadený hráč, alebo dvojica nedokázal zvíťaziť a odniesť si tak domov titul. V mužskej dvojhre sa prvý nasadený hráč Jarolím Vicen (1.) musel skloniť pred umením Lukáša Klačanského (7.), ktorý ho vyradil vo veľmi vyrovnanom a emotívnom semifinálovom stretnutí  1:2 na sety. Vo finále mužskej dvojhry sa stretli Lukáš Klačanský (7.)a Juraj Vachálek (4.) . Čakal sa veľmi vyrovnaný a bojovný zápas, čo sa aj v priebehu zápasu potvrdilo. Po tuhom boji zdolal Juraj Vachálek Lukáša Klačanského 2:0 na sety a môže sa tešiť zo svojho prvého titulu Majstra Slovenska v kategórií dvojhra muži.

Ženská nasadená jednotka Martina Repiská ukončila svoje účinkovanie na turnaji už vo štvrťfinále, keď nad jej sily bola neskoršia víťazka turnaja a nasadená osmička Monika Fašungová. Monika vo finále zdolala turnajovú “päťku” Zuzanu Orlovskú 2:1 na sety a získala tak opäť titul Majstersky Slovenska v ženskej dvojhre.

Najviac sa nasadeným jednotkám darilo v kategórií mužskej štvorhry, keď nasadené “jednotky” Juraj Vachálek/Marián Šulko prehrali až vo finále a to po veľmi vyrovnanom a tuhom boji 1:2 na sety “druhým” nasadeným párom Martin Kožár/Jarolím Vicen.

V kategórií ženskej štvorhry sa cesta prvého nasadeného páru Nikoleta Bálintová/Martina Repiská skončila v semifinále. Nad jeho sily bol napokon pár vicemajsteriek Gabriela Zábavniková/Jana Čižnárová, ktorý vo finále prehral s dvojicou Ivana Kubíková/Zuzana Orlovská 1:2 na sety.
Zmiešanú štvorhru ovládol druhý nasadený pár Ladislav Tomčko/Gabriela Zábavniková, ktorý vo finále zvíťazil nad „šestkami“ pavúka Martin Kožár/Ivana Kubíková 2:0 na sety. Ani v tejto časti turnaja sa nedarilo prvej nasadenej dvojici Marián Šulko/Vanda Klečková, ktorá dohrala už vo štvrťfinále.

Finálové výsledky M SR:
Mužská dvojhra: Juraj Vachálek (Spoje Bratislava) – Lukáš Klačanský (CEVA Trenčín) 21:16, 21:15
Ženská dvojhra: Monika Fašungová (CEVA Trenčín) – Zuzana Orlovská (BC Prešov) 21:17, 14:21, 21:13
Mužská štvorhra: Martin Kožár/Jarolím Vicen (Lokomotíva Košice) – Juraj Vachálek/Marián Šulko (SPOJE Bratislava) 16:21, 21:13, 21:17
Ženská štvorhra: Ivana Kubíková/Zuzana Orlovská (BC Prešov) – Gabriela Zábavniková/Jana Čižnárová (Lokomotíva Košice/M-ŠPORT Trenčín) 15:21, 22:20, 21:12
Zmiešaná štvorhra: Ladislav Tomčko/Gabriela Zábavniková (Lokomotíva Košice) – Martin Kožár/Ivana Kubíková (Lokomotíva Košice/BC Prešov) 21:18, 21:19

Medailisti M-SR dospelých 2013:
1. Juraj VACHÁLEK
2. Lukáš KLAČANSKÝ
3. Jarolím VÍCEN
Marián SMREK

Dvojhra žien
1. Monika FAŠUNGOVÁ
2. Zuzana ORLOVSKÁ
3. Ivana KUBÍKOVÁ
Nikoleta BÁLINTOVÁ

Štvorhra mužov
1. Martin KOŽÁR, Jarolím VÍCEN
2. Juraj VACHÁLEK, Marián ŠULKO
3. Marek ELIÁŠ, Matej TOMČÍK
Lukáš KLAČANSKÝ, Michal MATEJKA

Štvorhra žien
1. Ivana KUBÍKOVÁ, Zuzana ORLOVSKÁ
2. Gabriela ZABAVNÍKOVÁ, Jana ČIŽNÁROVÁ
3. Nikoleta BÁLINTOVÁ, Martina REPISKÁ
Vanda KLEČKOVÁ, Kamila MAYEROVÁ

Mix
1. Ladislav TOMČKO, Gabriela ZABAVNÍKOVÁ
2. Martin KOŽÁR, Ivana KUBÍKOVÁ
3. Milan DRATVA, Katarína ŠARIŠČANOVÁ
Dávid BALUCHA, Martina REPISKÁ


Ak sa Vám tento článok páčil, môžte ho zdielať ... :)