Veľký úspech Mateja Hliničana na Uganda International 2014

Hlinican Matej bedminton

Skvelý úspech slovenského bedmintonistu Mateja Hliničana. Matej Hliničan sa predstavil na medzinárodnom turnaji Uganda International 2014 , ktorý sa konal v hlavnom meste Ugandy – Kampale. Turnaja sa zúčastnilo celkovo 106 hráčov, ktorý bojovali o celkovú dotáciu 5 000 USD.

Hliničan bol na tomto bedmintonovom podujatí jediným Európskym hráčom, čo bola pre Mateja výzva prezentovať sa v čo najlepšom svetle. Matej nastúpil len v kategórií mužskej dvojhry. V prvom kole na Hliničana čakal domáci hráč Fred Kirabo.

Matej pred turnajom odpovedal na otázku vylosovania a jeho cieľov na turnaji : “Čo sa týka vylosovania, mal som tento krát šťastie. Dôležité bude ako sa vyrovnám s podmienkami, ktoré sú často veľmi odlišné od tých v Európe, a ako sa prispôsobím ich hernému štýlu, keďže každý jeden hráč je pre mňa veľká neznáma. Mojim cieľom je štvrťfinále. Každý jeden víťazný zápas potom bude bonusom.“

Matej potvrdil svoju dobrú formu a svoje pôsobenie v programe Future Stars a domáceho hráča zdolal v dvoch setoch.

Matej Hliničan (SVK) – Fred Kirabo (UGA) – 21:13 , 21:13

Tak, ako spomenul pred turnajom Matej , jeho ciele boli štvrťfinále na tomto turnaji, čo znamenalo, že musí prejsť ešte jedným kolom na turnaji a zdolať pravdepodobne nasadeného hráča, ktorým sa mal stať aj sa stal KASHKAL Abdelrahman z Egypta (6) – šiesty nasadený hráč na turnaji.

Po dramatickom prvom sete, ktorý vyhral Hliničan 22:20 zlomil odpor súpera a vyhral v dvoch setoch a splnil si cieľ tohto turnaja, ktorým bolo štvrťfinále.

Výsledky:

1.kolo: Matej Hliničan (SVK) – Fred Kirabo (UGA) 21:13, 21:13
2.kolo: Matej Hliničan (SVK) – Abdelrahman Kashkal (EGY) 22:20, 21:12

Ďalším súperom Mateja bol tretí nasadený hráč z Nigérie Jinkan Ifraimu Bulus (3.).

Štvrťfinále: Matej Hliničan (SVK) – Jinkan Ifraimu Bulus (NGR)

Matej predviedol vynikajúci bedminton a dokázal zdolať nasadenú trojku turnaja Bulusa z Nigérie v troch setoch : 21-11 9-21 21-15 .

Matej po štvrťfinálovom zápase povedal tieto slová:

„Konečne som dokázal hrať môj najlepší bedminton aj v týchto náročných podmienkach. Do zápasu som išiel s malým sebavedomím no po vyhratom prvom sete som veril, že dnes môžem vyhrať! Veľmi si toto víťazstvo cenním.“

V semifinálovom stretnutí ho čakal prvý nasadený Dinuka Karunaratne zo Srí Lanky, ktorému náš reprezentant podľahol. Sám Matej po zápase napísal, že je nahnevaný, pretože až teraz sa naplno prejavili nepriaznivé podmienky v hale. Jeho súper ich však dokázal zúročiť a výhrou si zabezpečil pokračovanie v obhajobe minuloročného víťazstva.

Matej odohral skvelý turnaj. Porazil nielen šiesteho ale aj tretieho nasadeného hráča a na Slovensko sa vracia so svojim prvým medzinárodným úspechom v seniorskej kategórii. My mu gratulujeme a ďakujeme za skvelú reprezentáciu.

Kompletné výsledky tu : Uganda International 2014

Hlinican Matej

 

 


Ak sa Vám tento článok páčil, môžte ho zdielať ... :)