Taufik Hidayat ukončil kariéru

taufik_titulka

Celý bedmintonový svet smúti…..legendárny hráč menom Taufik Hidayat sa rozhodol ukončiť svoju kariéru a to pred zrakom stoviek prítomných divákov počas domáceho turnaja Indonesia Open 2013. “Po 25-tich rokoch vo svetovom bedmintone, z ktorých 17 rokov bolo na profesionálnej úrovni, prišiel čas na odchod. Je to pre mňa veľmi emotívny moment. Chcem sa všetkým veľmi pekne poďakovať za podporu, ktorú mi preukazovali,” povedal Taufik.

Prezidentka Indonézskej bedmintonovej federácie PBSI Gita Wirjawanová povedala na adresu Taufika : ” V mene celej Indonézskej bedmintonovej federácie a v mene fanúšikov ti zo srdca ďakujeme. Kto bol raz šampiónom, je šampiónom navždy”.

Taufik sa s kariérou musel rozlúčiť už v provom kole Indonesia Open pretože prehral s indickým hráčom B. Sai Praneethom v troch setom. V čase keď Taufik končil kariéru mu patrila vo svetovom rebríčku 35. miesto.

Počas svojej 17-ročnej bedmintonovej kariéry vyhral (31 ročný) Taufik Hidayat množstvo medzinárodných turnajov: dve zlaté medaily v mužskej dvojhre na Ázijských hrách v roku 2002 v juhokórejskom Busane a v roku 2006 v Katarskej Dauhe. Jeden z jeho najvýznamnejších úspechov bol jednoznačne olympijský skalp v roku 2004 v Aténach a hneď ďalší rok 2005 získal nemenej cenný titul majstra sveta v americkom Anaheim-e.

Na ukončenie Taufikovej kariéry reagovala aj súčasná svetová jednotka Lee Chong Wei: “Boli sme dobrými priateľmi. Verím, že Taufik môže urobiť pre bedminton len to najlepšie a rovnako tak aj pre svoju krajinu.”

Taufikové životné kroky smerujú k svojej bedmintonovej akadémií s názvom Taufik Hidayat Arena, ktorá sa nachádza vo východnej časti Jakarty. Je to moderná aréna, ktorá poskytuje komplexné služby vrátane ubytovania pre talentovaných hráčov. Taufik Hidayat Aréna má rozlohu 6600 m2.

Držme mu palce na jeho životnej ceste !!!

Taufik Hidayat


Ak sa Vám tento článok páčil, môžte ho zdielať ... :)