Peter Tarcala opäť športovým riaditeľom BEC

Európsky bedmintonový kongres

Slovensko hostilo Kongres Európskej bedmintonovej konfederácie, ktorý sa uskutočnil vôbec po prvýkrát ako samostatná udalosť, doteraz bol vždy súčasťou Majstrovstiev Európy alebo juniorského šampionátu „starého kontinentu“. Hlavné mesto SR uspelo v konkurencii viacerých veľkých európskych miest – Prahy, Ľubľany a Kaunasu.
Súčasťou tejto udalosti bola voľba prezidenta, viceprezidenta a športového riaditeľa Výkonného výboru Európskej bedmintonovej federácie. Zároveň prebehla aj voľba kontinentálneho viceprezidenta Svetovej bedmintonovej federácie (BWF). Na pozíciu športového riaditeľa kandidoval aj náš generálny sekretár Peter Tarcala, ktorý túto pozíciu zastáva už 10 rokov.
Kongresu sa zúčastnili zástupcovia 40 národných federácií.
Po bodoch Členskej komisie nasledoval v bratislavskom hoteli Sheraton vo večerných hodinách Badmintom Europe Gala večer, ktorého sa zúčastnilo celkovo 105 hostí. Slovensko bolo počas tejto udalosti reprezentované taktiež prezidentom SOV pánom Františkom Chmelárom a riaditeľkou odboru pre medzinárodnú spoluprácu MŠVVaŠ SR Elenou Malíkovou.

Medzi významnými hosťami tejto udalosti sa objavili bývalý prezident BEC a BWF Stellan Mohlin zo Švédska a niekdajší člen Výboru Frank Wilson z Anglicka. Medzi čestnými hosťami sa ocitla Gisela Hoffmanová, bývalá dlhoročná Generálna sekretárka, niekdajšia členka VV Irene Delvaiová zo Švajčiarska či bývalá viceprezidentka Jadwiga Slawska-Szalwiczová z Poľska.
Kongres BEC priviedol členov BEC k diskusii o relevantných bedmintonových témach na „starom kontinente“. V hoteli Sheraton boli do svojich pozícii opätovne zvolení doterajší prezident Poul-Erik Høyer z Dánska a post Športového riaditeľa bude aj naďalej zastávať Peter Tarcala zo Slovenska. Obaja menovaní získali dôveru do roku 2016.
Gregory Verpoorten bol zvolený za viceprezidenta BWF pre Európu, táto úloha mu prislúcha do roku 2015. Belgičan nahradil vo funkcii Dána Torstena Berga, ktorý sa o znovuzvolenie neuchádzal. Opätovne zvolený prezident BEC Poul-Erik Høyer sa Bergovi poďakoval za viac ako 30-ročnú prácu na rozličných postoch BEC, za jeho obetavý prístup ku konfederácii a poprial mu pokojné dôchodkové obdobie.
Novým viceprezidentom BEC sa stal Andrej Antropov, ktorý nahradil Hansa Lenkerta zo Švédska. Ten túto pozíciu hájil posledných šesť rokov. Prezident BEC Poul-Erik Høyer sa Lenkertovi poďakoval za obetavú prácu a jeho prínos pre konfederáciu.

Počas stretnutia boli schválené zmeny v pravidlách a predpisoch konfederácie. Prijatý bol rozpočet pre rok 2013 a rovnako aj finančné prognózy pre roky 2014 a 2015.

Súčasná podoba Výkonného výboru BEC vyzerá nasledovne:
Prezident: Poul-Erik Høyer (Dánsko)
Viceprezident: João Matos (Portugalsko)
Viceprezident: Alberto Miglietta (Taliansko)
Viceprezident: Andrei Antropov (Rusko)
Riaditeľ pre administratívu: Lawrence Chew (Švajčiarsko)
Riaditeľ pre komunikáciu: Corina Danová (Rumunsko)
Riaditeľ pre rozvoj: Gregory Verpoorten (Belgicko)
Riaditeľ pre financie: Ritchie Campbell (Škótsko)
Riaditeľ pre marketing: Kevin Scott (Anglicko)
Riaditeľ pre šport: Peter Tarcala (Slovensko)

Európsky bedmintonový kongres v Bratislave


Ak sa Vám tento článok páčil, môžte ho zdielať ... :)