Obrovský úspech – BKR Púchov “A” postúpil do III. ligy

BKR Púchov "A" , "B"

DSC_2292

Historický úspech zaknihovalo Púchovské bedmintonové družstvo BKR Púchov „A“,  hneď v druhom roku pôsobenia klubu sa podarilo BKR „A“ postúpiť do III. ligy zmiešaných družstiev.

Najskôr sa týmu podarilo po troch kolách základnej skupiny postúpiť do skupiny o 1. – 9. miesto, v ktorej bojovali o priamy postup do III. ligy(prvé dva tými postupujú do III. ligy).

V druhej časti prelínacej sezóny sa BKR Púchov držal na ne-postupových priečkach okolo 4  – 5. miesta, ale posledným kolom (6, kolo) , ktoré sa konalo v Žiline sa všetko zmenilo. Veľmi úspešným ťažením sa Púchovskému týmu podarilo 2 stretnutia jednoznačne vyhrať v pomere 7:1 na zápasy a s favoritom a lídrom súťaže – Feníx Bratislava, uhrať cenný bod za remízu 4:4, toto všetko pomohlo k úžasnému úspechu, ktorý zažíva momentálne v Púchovský bedminton. BKR Púchov sa po poslednom kole prebojoval na druhé postupové miesto, ktoré zabezpečuje BKR budúcoročnú súťaž v III. bedmintonvej lige.

BKR Púchov „A“ tvoria títo hráči: Miloslav Čuntala, Jaroslav Michalka, Tomáš Valášek, Kamil Kučiak, Filip Kumičak, Remencová Ľubomíra, Tekeľová Katarína a Hulínová Zdenka.

Družstvo uhralo 120 % zo svojho výkonu a podarilo sa nemožné, postúpiť do tretej ligy už túto sezónu 2014/15. Predsezónne ciele, ktoré boli stanovené na členskej schôdze boli predpokladané na 5 . miesto v IV. lige, s postupom sa nerátalo, samozrejme v kútiku duše sme dúfali, že by sa to mohlo podariť. Je to krásny pocit, že to vyšlo hneď na prvý pokus. Samozrejme, postup je len jeden krok , oveľa ťažším krokom bude udržanie sa v III. lige. Už teraz je čas , premýšľať nad ďalšou sezónu, zostave, tréning-och a všetkých okolnostiach ,ktoré nám pomôžu do ďalšej sezóny.


Ak sa Vám tento článok páčil, môžte ho zdielať ... :)