Mnísi – viera – bedminton

monks_badminton_titulka

Slovo „viera“ má silný význam a pri jeho pozitívnom vnímaní môže z človeka dostať maximum – a to aj v tých najnáročnejších podmienkach.
Spoločnosť Red Bullu China sa vo svojom dokumente zamerala na mníchov v chráme Lingyin, niektorí z nich v bedmintone skutočne vynikajú.

Spomínaný chrám existuje približne 1007 rokov. Mnísi si tam postavili jednoduchý kurt medzi dvoma miestnosťami a toto miesto je od roku 2010 domovom čínskeho budhistického bedmintonového tímu. Ten má viac ako desať hráčov, ktorí trénujú dvakrát týždenne v dvojhodinových intervaloch.

V snahe zvýšiť technickú úroveň chrám najal profesionálneho trénera, ktorý mal v minulosti na starosti bývalých svetových šampiónov Fu Qianga a Cheng Ganga. V apríli sa mnísi zúčastnili Hier Yu Lin 2013, ktoré sú najväčším a najvýznamnejším amatérskym bedmintonovým podujatím v 30 provinciách. Zúčastňujú sa na ňom hráči zo 173 miest, ktorí sú rozdelení do takmer 6000 tímov. Ide o súťaž zmiešaných družstiev, rovnako ako na slávnom Sudirman Cupe. Tím mníchov z chrámu Lingyin šokoval svojich fanúšikov, keď zdolal veľkého favorita Hangzhou Railway Station – tím, ktorý zvíťazil v kvalifikácii Zheijang.

Kapitán tímu majster Yan Kong vyhlásil, že „bedminton by mal byť životným štýlom. Je to veľmi významná vec. Budhizmus a bedminton by mali byť prepojené. Prostredníctvom bedmintonu sú hráči schopní pochopiť svoje silné a slabé stránky. Jednou z nich je schopnosť prekonať svoju slabosť prostredníctvom budhistickej meditácie.“

Generálny sekretár BWF Thomas Lund pochválil mníchov z chrámu Lingyin. „Náš sponzor Red Bull China dal dohromady strhujúce video, ktoré zobrazuje to, aký je bedminton krásny. Je zrejmé, že mnísi v Lingyin majú neutíchajúcu vášeň pre šport. Ich viera – čo je zhodou okolností názov videa – pripomína BWF, že bedminton je skvelý šport a my ho chceme podporovať a zdieľať s ľuďmi po celom svete.“

Video tu: INŠPIRUJÚCI PRÍBEH – VIERA V BEDMINTON


Ak sa Vám tento článok páčil, môžte ho zdielať ... :)