Kvalifikačný turnaj GP BQ U15 úspešne za nami

slide

DSC_0446BKR Púchov sa stal hostiteľom oblastného kvalifikačného turnaja starších žiakov (U15). Dňa 6.9.2014 sa uskutočnil na Púchovskej pôde – Športcentra turnaj, z ktorého postúpilo šesť najlepších chlapcov a šesť najlepších dievčat na A-čkový turnaj, ktorý sa uskutoční 4.10.2014 v Ilave.

Turnaj bol kvalitne obsadení a bolo vidieť, že chcenie dostať sa na A-čkový turnaj priviedlo do Púchova množstvo kvalitných hráčov a hráčok. Celkovo 23 dievčat a 13 chlapcov z rôznych západoslovenských klubov (Bratislava, Trenčín, Zvolen, Trnava, Bánov,Šurany, Partizánske, Ilava a Púchov) si zmeralo sily vo všetkých bedmintonových kategóriách.

Začiatok turnaja patril mixom, po ukončení tejto kategórie nasledovala hlavná disciplína a to dvojhry chlapcov a dievčat, z ktorých sa rozhodlo o postupe na A-čkový turnaj. Postup na A-čkový turnaj si vybojovali: Matúš Galovič (Spoje Bratislava), Lukáš Žáčik (Spoje Bratislava),  Lukáš Kudláč (Slávia Trnava), Jakub Gálik (M-Šport Trenčín), Patrik Papánek (M-Šport Trenčín), Tomáš Foltín (BK Šurany), Klára Palčeková (Sokol Ilava), Tatiana Gašparová (BK MI Trenčín), Zuzana Repiská (EFFORT Zvolen), Terézia Mrázová (Lokomotíva Bánov), Veronika Kesslerová (Slávia Trnava) a Martina Foltánová (M-Šport Trenčín).

Turnaja sa zúčastnila aj jedna hráčka BKR Púchov Romana Comová, ktorej sa v dvojhre celkom darilo, ale na postup to nestačilo. Prvý zápas zdolala hráčku Sokol Ilava Terku Kučovú. V druhom kole pavúka Romana podľahla Emme Baďurovej (BK MI Trenčín) nasadenej osmičke turnaja v dvoch setoch. V zápase o poradie zdolala Veroniku Rosinovú z BK Šurany a obsadila tak celkové 9. – 12. miesto, čo v konečnom zúčtovaní nie je vôbec zlé, keďže Romča patrí ešte do vekovo nižšej kategórie U13.

Po ukončení dvojhier nasledovali štvorhry chlapcov a dievčat. Na konci turnaja usporiadateľ Miloslav Čuntala poďakoval všetkým zúčastneným hráčov, trénerom, rodičom, funkcionárom za účasť na tomto turnaji a predvedené výkony; nasledovalo odovzdanie diplomov tým najlepším a hráči mohli spokojne cestovať domov.

Kompletné výsledky tu:  Výsledky GP BQ U15 Púchov 6.9.2014


Ak sa Vám tento článok páčil, môžte ho zdielať ... :)