Bedmintonový seminár s WenYan Li v Prešove

wenyan li titulka

Dňa 10.8.2013 sa v Národnom bedmintonovom centre v Prešove konal bedmintonový seminár s trénerkou a hráčkou Wenyan Li. Dôvodom konania bedmintonového semináru je vychovanie a zdokonalenie bedmintonových trénerov pôsobiacich na Slovensku. V súčasnosti Slovensko nemá dostatok kvalifikovaných trénerov, preto Slovenský bedmintonový zväz pozval, ako lektora veľmi významnú bývalú svetovú hráčku ženskej dvojhry a súčasnú uznávanú trénerku v Dánsku , číňanku WenYan Li.

Seminár začal prednáškou o bedmintone v Číne, ako krajina vychováva talenty, kedy deti začínajú trénovať v číne, ako často trénujú a mnohé iné otázky týkajúce sa bedmintonu v tak bedmintonovo silnej krajine ako Čína. Postupne sa prechádzalo na porovnávanie bedmintonu v Ázií a v Európe. Keďže WenYan pochádza z číny , ale už dlhé roky žije a trénuje v Dánsku , veľmi dobre pozná bedmintonové pomery v Ázií a Európe.

Po asi hodinovej prednáške sme sa presunuli na kurty a WenYan nám prezentovala hlavne správnu techniku jednotlivých úderov. Po každom vysvetlení sme daný úder, pohyb precvičovali s dôrazom na Wenyan-in výklad a cíti tak zmeny či už pri pohybe alebo zahrávaní jednotlivých úderov.

Takto pokračovalo školenie až do 15 hodiny , po tomto technickom bloku nasledoval blok rýchlostný, koordinačný a posilovací; kde si každý účastník semináru vyskúšal rôzne varianty rozbehania, rozcvičenia a rôznych kondičných a dynamických cvičení. Tento blok trval dve hodiny.

Celý seminár sa niesol vo veľmi dobrej atmosfére , nechýbali úsmevy, vtipné situácie.

Seminár ukončila WenYan dvojhrovým zápasom s Janom Fiľom, kde nám trénerka ukázala jej hernú genialitu.

Nakoniec sme si spravili spoločnú foto a rozpŕchli sa domov.

Toľko postrehy zo semináru v Prešove.

Miloš Čuntala

20130810_170417

 

Traener_Li


Ak sa Vám tento článok páčil, môžte ho zdielať ... :)